پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩
       Fa     En 
امور سهام و بورس
مجتمع آموزشی مولوی
پیوندها

 

اخبار > اجرای موفق تعميرات اساسي واحدهاي تقطير و گاز مایع پالایشگاه نفت بندرعباس


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای موفق تعميرات اساسي واحدهاي تقطير و گاز مایع پالایشگاه نفت بندرعباس
با تلاش کارکنان و متخصصان شرکت پالایش نفت بندرعباس انجام شد

اجرای موفق تعميرات اساسي واحدهاي تقطير و گاز مایع پالایشگاه نفت بندرعباس

تعميرات اساسي واحدهاي تقطير در جو و خلاء شماره (01) و گاز مایع (05) شركت پالايش نفت بندرعباس به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومي و بین الملل شركت پالايش نفت بندرعباس؛ تعميرات اساسي اين واحدها مطابق با استانداردهای تعمیراتی و برنامه ريزي هاي از پيش تعيين شده، پس از یک دوره فعالیت مداوم 4 ساله صورت گرفت.

معاون تولید شركت پالايش نفت بندرعباس گفت: با هماهنگي هاي انجام شده با شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي كشور برای اين تعميرات 15 روز زمان در نظر گرفته شده بود كه با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، حداكثر بهره گيري از زمان و انجام كار به صورت شبانه روزي و با همت و تلاش كاركنان سخت كوش پالايشگاه و با رعایت استانداردها و مراعات اصول، موازين و قوانين بهداشت، ايمني و محيط زيست کار تعمیرات  در مدت 12 روز و سه روز زودتر از زمان بندی انجام شده به پایان رسید.

آقاي مهندس ذاکری افزود: برای اين دوره از تعميرات 775 نفر نيرو از خارج از پالايشگاه جذب شده اند که در کنار متخصصان پالایشگاه و در مجموع با 1350 نفر نیرو در دو شیفت کاری، تعمیرات بصورت شبانه روزی اجرا شد.

وي در رابطه با حجم كار تعميرات گفت: در این دوره از تعمیرات دستگاه ها، تجهيزات، ظروف، برجها و خطوط لوله  واحدهای تحت تعمیر مورد بررسي قرار گرفته و بر حسب نیاز تعميرات لازم بر روی آنها صورت گرفت.

معاون تولید شركت پالايش نفت بندرعباس بیان داشت: بيشترین حجم كار تعميرات در واحد تقطير در جو و خلاء بر روي كوره ، برج اتمسفریک، مبدلهاي حرارتي، پمپ ها و كمپرسور بود. 

مهندس ذاکری تصريح كرد: براي اجراي اين تعميرات برنامه ريزي هاي لازم با برگزاری نشستهای تخصصی بصورت مستمر در ماه های اخیر صورت گرفت و تجهيزات، امكانات و كالاهاي مورد نياز برای جلوگیری از هرگونه تاخیر و همچنین به منظور اجرای کار با سرعت و کیفیت مناسب فراهم شد.

وی با اشاره به کار تعمیراتی بر روی کوره این واحد گفت: یکی از اقدامات مهم در این دوره از تعمیرات تعویض بخشهایی از دیواره داخلی و همچنین عایق های داخلی کوره بود پس از 4 سال کار مداوم و بر اثر نوسانات و شوکهای فیزیکی و شیمیایی آسیب دیده بودند تعویض و ترمیم شدند.

 معاون تولید شركت پالايش نفت بندرعباس افزود: تعمیرات کوره در مدت 6 روز انجام شد و در این مدت از تیوبهای کوره نیز ضخامت سنجی صورت گرفت، دمپر و برنر های آن کنترل شد و دو عدد از ترموکوپلهای آن تعویض شدند و کوره برای یک دوره فعالیت مستمر دیگر آماده سازی شد.

مهندس ذاکری به تعمیرات مبدلهای حرارتی واحد تقطیر نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه نوع نفت خامی که در پالایشگاه بندرعباس پالایش می شود دارای گوگرد بالایی است، این امر با توجه به فعالیت مستمر واحد عملیاتی  موجب ایجاد رسوب و اختلاف فشار در مبدلها می شود که در صورت عدم تعمیرات به موقع موجب آسیب جدی به مبدلها و سایر تجهیزات می شود.

وی بیان داشت: در این دوره از تعمیرات مبدلهایی که دارای اختلاف فشار بودند باز و شستشو شدند و مبدلهایی که دارای خوردگی بالایی بودند به کارگاه مرکزی پالایشگاه منتقل و تیوبهای آسیب دیده آنها با تلاش کارکنان در کمترین زمان تعویض شدند.

تعميرات اساسي واحد هاي پالايشي از فعاليتهاي بسيار حساسی است كه با هدف تضمين استمرار عمليات توليد فرآورده هاي نفتي، بصورت دوره اي انجام مي شود و لازمه رسيدن به موفقيت در انجام آن و دستيابي به نتايج ارزشمند و آماده نمودن واحدهاي عملياتي جهت در سرويس قرار گرفتن براي يك دوره 4 ساله ديگر برنامه ريزي، كنترل، نظارت، انجام كار بر اساس استانداردها و مراعات مقررات بهداشت، ايمني و محيط زيست بمنظور حفظ سلامت نيروي انساني شاغل در تعميرات و همچنين صيانت از تأسيسات، تجهيزات و اموال مي باشد.


١٧:٢٦ - يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٤٣٨    /    تعداد نمایش : ٣١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور
  • شركت ملي و مهندسي
  • شركت ملي گاز ايران
  • صندوق بازنشستگي
  • hse وزارت نفت
  • سازمان بهداشت و درمان نفت
  • شركت ملي نفت ايران
  • شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران
  • وزارت نفت
اطلاعات تماس

تلفن: 19- 33533010 - 076 و 32580111 - 076 صندوق پستي: 3184/79145

تماس با دفتر تدارکات:  33533006 - 076

کارشناسان تدارکات: 50- 33533045 - 076 و 33564160 - 076

آدرس: بندر عباس - جاده اسکله شهيد رجائی - شركت پالايش نفت بندرعباس  رایانامه:  B_REFINERY@BAORCO.IR

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 287823
 بازدید امروز : 1387
 کل بازدید : 5119814
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/4375
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]